четвер, 8 лютого 2018 р.

Конспект уроку на тему: Іменник, як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль


Тема: Іменник, як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль
Корекційна тема: розвивати навички збагачення словника іншою лексикою, адекватне використання її  в усному та писемному мовленні.
Виховна мета: виховувати зацікавленість духовною культурою наших предків.

Хід уроку
I.Організаційний момент.
II.Актуалізація опорних знань.
Учитель. Спочатку ми говоритимемо слова та речення зі звуком [ г ] . Пригадаймо, як правильно вимовляти цей звук :
Язик широкий угорі; губи округлені , голосу немає. Скажи [ ч ].
-         Послухай та повтори склади
Ча,оч, учу, чи, іча, пча.
-         Прочитай слова
Чашка, м’ячик , черепаха , число.
-         З’єднай склади , щоб утворилися слова
чо      боти
че      тати
III. Розвиток слухового сприйняття
            1.фрази розмовно-побутового ха-ру
  -  Послухай. Сьогодні 2 люте , п’ятниця
              ( ні, сьогодні 05 люте, понеділок )
-Січень, лютий , березень – зимові місяці ?
              (ні, зимові місяці- грудень, січень , лютий)
-Артем, Віталій , Даринка – це імена хлопчиків .
               (Ні, Даринка – це ім’я дівчинки )
IV.Фізкультхвилинка
Раз-піднятись, потягнутись
Два-зігнутись, розігнутись
Три- в долоні три хлопки
Головою три кивки
На чотири-руки ширше.
П’ять-руками помахать
Шість-на місце тихо сіли.
V.Опрацювання навчального матеріалу
              1.Систематизуюча розповідь учителя
              З використанням узагальнюючої
              таблиці ,,Іменник’’ (§27, ст 91)
               2.Робота з підручником
                    а) прочитати текст ( вправа 207, ст 91)
               3. Робота з зошитом
                     а) виписати в зошит іменники.
VI. Систематизація та узагальнення
                    -тобі знайомі всі слова з вправи 207?
                    - як ти зрозумів зміст тексту?
VII. Підсумок заняття
-         Що ти робив на занятті?
-         Який звук повторив?
-         Який текст читав?

Немає коментарів:

Дописати коментар